Masaż sportowy


W masażu sportowym stosuje się podobne techniki do wykorzystywanych w masażu klasycznym. Różnica polega na tym, że w masażu sportowym pracuje się na określonym mięśniu lub grupie mięśniowej i używa się dużo większej siły nacisku niż w przypadku masażu klasycznego.


Celem masażu sportowego jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących podczas uprawiania sportu i intensywnego treningu. Mówiąc prościej chodzi o niedopuszczenie do przemęczenia i przetrenowania na skutek wykonywanych treningów, co może prowadzić do poważnych kontuzji. Osłabienie mięśni i obniżenie koncentracji to pierwsze objawy przemęczenia organizmu, które mogą prowadzić do naciągnięcia i naderwania mięśni i stawów.


Sprawdź także: meksykański masaż z tequillą


MASAŻ SPORTOWY - DLACZEGO WARTO?

Masaż sportowy to nie tylko technika, to strategia poprawy Twojego komfortu i wydajności. Ta forma terapii manualnej jest wręcz niezbędna dla osób, które poważnie podchodzą do swojego treningu.


Masaż sportowy nie tylko leczy, ale także prewencyjnie chroni przed kontuzjami i urazami. To jak tuning dla sportowca – zwiększa efektywność, poprawia zakres ruchu i przyspiesza regenerację po intensywnym wysiłku.


Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym sportowcem, czy weekendowym wojownikiem, masaż sportowy jest zdecydowanie dla Ciebie. Optymalizuje trening i ułatwia regenerację po treningu.


Masaż sportowy w Safari:

- Redukuje stres i napięcia mięśniowego

- Zwiększa zakres ruchu

- Szybciej regeneruje

- Poprawia krążenie i metabolizm

- Optymalizuje trening i przygotowuje do zawodów


Sprawdź także: Masaż leczniczy


PRZEBIEG ZABIEGU

- masaż sportowy wybranej partii ciała

Cennik

Masaż sportowy                             50 minut    200 zł

                    Skontaktuj się z nami

PRZECIWWSKAZANIA

-choroby o podłożu bakteryjnym, wirusowym, grzybiczym i zakaźnym

-nowotwory

-ciąża

-miażdżyca

-wszystkie stany zapalne

-żylaki - w miejscu występowania

-niewyrównane wady serca

-zaawansowana osteoporoza

-tętniaki, naczyniaki

-zakrzepowe zapalenie żył

Zamknij