Fala uderzeniowa na ostrogę piętową


FALA STORZ - OSTROGA PIĘTOWA 

Ostroga piętowa, znana również jako ostroga piętowa lub guzowatość piętowa, to schorzenie charakteryzujące się tworzeniem się niewielkich wyrostków kostnych na kości piętowej (podeszwowej) stopy. Te wyrostki nazywane są ostrogami. Ostrogi piętowe są zazwyczaj związane z zapaleniem rozcięgna podeszwowego, czyli podeszwowym zapaleniem rozcięgna.

Ostroga piętowa może być spowodowana przez różne czynniki, takie jak przeciążenie stopy, nieprawidłowe obuwie, nadwaga, lub biomechaniczne problemy stóp. Leczenie ostrogi piętowej obejmuje zazwyczaj zmiany stylu życia, takie jak noszenie odpowiedniego obuwia, unikanie długotrwałego stania lub chodzenia na twardych powierzchniach, stosowanie terapii fizycznej - takiej jak fala uderzeniowa, ćwiczeń rozciągających i czasami leków przeciwbólowych. 

Fala uderzeniowa to jedna z metod leczenia ostrogi piętowej. Jest to technika, która polega na zastosowaniu fal dźwiękowych o wysokim ciśnieniu bezpośrednio na obszar dotknięty chorobą.ZAREZERWUJ WIZYTĘ


Tel. kontaktowy: 792 625 809    


E-mail: info@safari-wellness.plJAK DZIAŁA ZABIEG FALĄ STORZ?

Stymulacja gojenia tkanek: Fala uderzeniowa może stymulować procesy gojenia poprzez zwiększenie przepływu krwi i dostarczanie składników odżywczych do obszarów dotkniętych schorzeniem. To może pomóc w przywracaniu prawidłowej struktury i funkcji tkanek.

  • Redukcja bólu: Fala uderzeniowa może zmniejszać odczuwanie bólu poprzez działanie przeciwbólowe. Mechanizm ten może obejmować zmniejszenie aktywności receptorów bólowych i zahamowanie przewodzenia sygnałów bólowych do mózgu.
  • Rozkładanie złogów: W niektórych przypadkach ostrogi piętowe mogą być związane z nagromadzeniem się mikroropni w tkankach. Fala uderzeniowa może pomagać w rozkładaniu tych złogów i ułatwiać ich eliminację z organizmu.
  • Zmiana procesów zapalnych: Fala uderzeniowa może wpływać na procesy zapalne w obszarze dotkniętym chorobą, pomagając w redukcji stanu zapalnego i przyspieszając procesy naprawcze.


Czas trwania zabiegu: ok. 10-20 min


Zalecana seria: ustalana indywidualnie


Częstotliwość: ustalana indywidualnie

Cennik

ostroga piętowa                                        20 min     120 zł

Skontaktuj się z nami

PRZECIWWSKAZANIA

- ciąża,

- gorączka

- zakrzepica,

- zaburzenia krzepliwości krwi (Hemofilia),

- choroby nowotworowe,

- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Zamknij