Masaże ajurwedyjskie


MASAŻ ABHYANGA

Wszystkie techniki pracy z ciałem w medycynie ajurwedyjskiej określane się mianem zabiegu a nie masażu, ponieważ poza efektem odprężenia mobilizuje się naturalne zdolności organizmu do samooczyszczania i samouzdrawiania.Procedury i techniki wykorzystywane w trakcie zabiegów bazują na wykorzystaniu starożytnej wiedzy o holistycznym charakterze ludzkiego organizmu.Osoba poddająca się zabiegom ajurwedyjskim doświadcza korzyści na poziomie ciała, umysłu i energetyki. Oprócz rozluźnienia napiętych mięśni i usuwania toksyn, częstym efektem terapii jest uspokojenie umysłu.


Przed zabiegiem określana jest dosha, dlatego prosimy o przybycie 20 min przed zabiegiem.


Zalety masażu Abhyanga: działanie wyciszające i regenerujące, niwelacja napięcia i sztywności mięśni, poprawa krążenia, usunięcie toksyn z organizmu, poprawa wyglądu skóry, poprawa funkcjonowania całego organizmu, przyspieszenie przemiany materii, zwiększenie sił witalnych, wzmocnienie systemu immunologicznego, wzmocnienie systemu nerwowego, działanie przeciwbólowe.


MASAŻ PEELING UDVARTHANA

Wywodzący się z ayurvedy masaż silnie detoksykujący, polecany szczególnie przy cellulicie i skłonnościach do jego występowania.  Niezwykle skuteczny! Jest to szczególny zabieg, w którym skóra pocierana jest specjalnym proszkiem z różnych ziół, po ówczesnym naoliwieniu ciała ciepłym olejem sezamowym.

Proszki te mają działanie diuretyczne, przeciwzapalne, detoksykujące. Zioła i zboża w zawierają m.in.: kwas krzemowy (jęczmień), kurkumę, witaminę C ,agrest indyjski „alma”, który wzmacnia i poprawia napięcie tkanki. Zabieg ten pobudza krążenie krwi, reaktywuje metabolizm, wygładza nierówności skóry, eliminuje nadmiar toksyn, poprawia krążenie i przeciwdziała zatrzymaniu wody w organizmie. W czasie zabiegu wytwarza się ciepło, które powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. Zabieg ten ma również wszelkie dobroczynne właściwości peelingu ciała. Warto dodać iż, oprócz pozbyciu się toksyn, cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej, masaż ten pomaga w:

- nadmiernej potliwości,

- pozbyciu się ciężkości nóg i/lub ciała,

- zmęczeniu, apatii,

- wzmocnieniu odporności skóry oraz organizmu.


Zalecenia: ciemna bielizna i ubiór w dniu zabiegu ze względu na potencjał farbujący kurkumy


KATI VASTI

Zabiegi ajurwedyjskie to nie tylko masaże - przychodzimy również z propozycją ukojenia pleców poprzez rozgrzewający zabieg olejowy. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i przynosi natychmiastową ulgę pacjentom cierpiącym z powodu bólu, sztywności i stanów zapalnych dolnej części kręgosłupa.


Zabieg Kati Vasti relaksuje przy okazji całe ciało i ma silne działanie odprężające. Zachęcamy do łączenia tego rytuału z innymi ajurwedyjskimi propozycjami - Abhyangą oraz Udvarthaną.  

ZAREZERWUJ WIZYTĘ


Tel. kontaktowy: 792 625 809    


E-mail: info@safari-wellness.pl

Cennik

Abhyanga + Kati Vasti                                   95 min    350 zł


Abhyanga + Udvarthana                               95 min    380 zł


Abhyanga + Udvarthana + Kati Vasti            140 min  550 złSkontaktuj się z nami

PRZECIWWSKAZANIA

  1. choroby o podłożu bakteryjnym, wirusowym, grzybiczym i zakaźnym
  2. nowotwory
  3. miażdżyca
  4. wszystkie stany zapalne
  5. żylaki - w miejscu występowania
  6. niewyrównane wady serca
  7. zaawansowana osteoporoza
  8. tętniaki, naczyniaki
  9. zakrzepowe zapalenie żył

Zamknij