ZABIEG LECZNICZY

Prezentujemy 3 pakiety o działaniu relaksującym oraz prozdrowotnym. Pozwól się rozpieścić i jednocześnie zadbaj o swoje samopoczucie.


Pierwszym etapem każdego z rytuałów jest kąpiel lecznicza, która trwa około 25 minut. Kąpiele do wyboru:

- Kąpiel solankowa z siarczanem magnezu o zapachu świerku srebrzystego - podczas kąpieli solankowych wykorzystuje się dobroczynne właściwości wód mineralnych, a w szczególności jonów chlorkowych i sodowych. Ten typ zabiegu stosuje się wspomagająco w leczeniu schorzeń narządu ruchu i skóry. Solanka korzystnie wpływa na stawy i kręgosłup, polecana jest także osobom z nadciśnieniem tętniczym i łuszczycą. Kąpiele solankowe polegają na całkowitym zanurzeniu ciała w wodzie, w której rozpuszczony został chlorek sodu, wapń, magnez, potas, jod, brom i inne pierwiastki.

- Kąpiel siarczkowa z siarczanem magnezu o zapachu mentolu - połączenia siarczkowe w zetknięciu z metalami ciężkimi jak ołów, arsen, bizmut, rtęć, cyjanki, miedź, tal mogą dawać trudno rozpuszczalne połączenia w ustroju działając odtruwająco. Wzrasta istotnie odporność na infekcje. Kąpiele siarczkowe wykazują działanie odczulające (przeciwhistaminowe), bakteriobójcze, przeciwpasożytnicze. Kąpiele siarkowe korzystnie działają na naczynia tętnicze obniżając poziom cholesterolu. W obecności kationu wapniowego obniżają poziom glukozy we krwi i w moczu oraz podnoszą aktywność insuliny. 

- Kąpiel borowinowa z siarczanem magnezu o zapachu lawendy - borowina pomaga w leczeniu schorzeń reumatycznych, ostrego i przewlekłego zapalenie narządów ruchu (m.in.: kości, mięśni, stawów, obrzęków, złamań). Co więcej, pomaga leczyć choroby układów krążenia, nerwowego, pokarmowego. Jest pomocna w leczeniu chorób kobiecych, takich ja stany zapalne pochwy, nadżerki, menopauza, ponieważ korzystnie wpływa na regenerację śluzówki pochwy.


Po zakończonej kąpieli zapraszamy na dalszy relaks. Plecy pokryjemy okładem z borowiny oraz rozgrzejemy lampą sollux. Ten etap pozwoli uśmierzyć bóle pleców i zrelaksuje dogłębnie mięśnie. Podczas tej części wykonamy również niezwykle przyjemny hinduski masaż głowy. Nie zabraknie również leczniczego masażu pleców połączonego z masażem bańką chińską oraz gorącymi kamieniami bazaltowymi. Ciepło przeniknie każdy skrawek ciała...Na zakończenie błogiego relaksu zaprosimy na wyjątkowo przyjemny i leczniczy drenaż limfatyczny urządzeniem BTL LYMPHASTIM.


Zapraszamy na relaks w pojedynkę bądź z bliską osobą.

*Rytuał z kąpielą dla pary przebiega w jednej wannie. Istnieje możliwość zorganizowania dwóch osobnych kąpieli za dodatkową opłatą 200 zł, co należy zgłosić podczas zapisu.


PRZEBIEG KĄPIELI

- lecznicza i aromatyczna kąpiel solankowa/siarczkowa/borowinowa z płatkami róż (25 min)

- peeling sizalowym gniazdkiem

- detoksykująca sól do kąpieli oraz aksamitny olejek


Sprawdź także: Kąpiele relaksacyjne i lecznicze


DALSZY PRZEBIEG RYTUAŁU

- okład z borowiny na plecy z lampą solux, podczas okładu wykonujemy masaż hinduski głowy (25 min)

- masaż leczniczy pleców połączony z masażem bańkami chińskimi oraz gorącymi kamieniami (50 min)

- drenaż uciskowy limfatyczny BTL (50 min) 

Cennik

Ceremonia dla 1 osoby                                 150 min    600 zł


Ceremonia dla pary*                                    150 min    1100 zł

Do wyboru kąpiel borowinowa, siarczkowa lub solankowa

* cena dotyczy kąpieli w 1 wspólnej wannie


Skontaktuj się z nami

PRZECIWWSKAZANIA

- choroby o podłożu bakteryjnym, wirusowym i zakaźnym

- nowotwory

- ciąża

- miażdżyca

- wszystkie stany zapalne

- żylaki - w miejscu występowania

- niewyrównane wady serca

- zaawansowana osteoporoza

- tętniaki, naczyniaki

- zakrzepowe zapalenie żył

Zamknij